tabela ligowa

drużyna M. W. R. P. B.Z. B.S. PKT.

Stadion

ORZEŁ Rudnik- Czarni Sójkowa

W dniu 02.09.2017 o godzinie 17:00 drużyna Orła Rudnik podejmowała na własnym terenie zespół Czarni Sójkowa. Drużyna gości przystępowała do tego spotkania w roli faworyta będąc liderem tabeli. Po pierwszych 45 minutach drużyna gości przeważała ilością posiadania piłki, jednak to drużyna Orła miała zdecydowanie więcej sytuacji choćby oddany strzał głową przez Łukasza Kluka, uderzeniu z bliskiej odległości z pola karnego przez Rafała Pozniaka czy również silnym uderzeniu wprost w bramkarza przez Szymona Maciaszka, który otrzymał doskonałe dośrodkowanie w pole karne przez Marcina Szymonika. W drugiej połowie mogliśmy również zobaczyć ciągłe akcje jednej jak i drugiej drużyny, które niestety nie przyniosły rezultatów w postaci gola. Szczęście jednak uśmiechnęło się do drużyny gospodarzy, która to zdecydowanie dominowała nad drużyną gości w końcowych minutach spotkania i po jednym z dośrodkowań błąd popełnił środkowy obrońca drużyny gości, który odkrywając się został trafiony w rękę w obrębie pola karnego,co skutkowało użyciem przez arbitra gwizdka i wskazania na 11 metr. Do piłki podszedł środkowy pomocnik drużyny Orła Rudnik Szymon Maciaszek, który pewnym strzałem w lewy róg bramki pokonał bramkarza gości.
Po straconej bramce drużyna gości rzuciła się do ataku co przyniosło skutek w postaci gola kilka minut przed zakończeniem meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka wybita przez obrońców zespołu Orła spadła wprost pod nogi zawodnika gości Damiana Fili, który z odległości ok 25 metrów silnym strzałem w dolny róg bramki pokonał goalkeepera drużyny gospodarzy.

Drużyna Orła walczyła do ostatnich minut o zdobycie zwycięskiego gola, który mógł wpaść w doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i oddaniu strzału głową przez Łukasza Kluka jednak piłka nie zdołała znalezć drogi do bramki odbijając się jedynie od poprzeczki drużyny gości. Po 92 minutach meczu sędzia zagwizdał po raz ostatni a tym samym drużyna Orła musiała zadowolić się jedynie zdobyciem 1 punktu.

Zespół Orła Rudnik wystąpił w składzie:
Bartłomiej Pęcak, Kamil Betleja, Marcin Szymonik, Wojciech Zybura, Patryk Łomotowski, Łukasz Bizior (C), Szymon Maciaszek, Norbert Łomotowski, Adam Wołosiewicz (Kamil Chapuła), Rafał Pozniak (Dawid Ziętko), Łukasz Kluk

Drużynie Czarni Sójkowa Życzymy powodzenia w lidze, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy na zaległy mecz drużyny Orła, który odbędzie się dnia 8.09.2017r. z gospodarzem tego spotkania drużyną Jodły Przychojec.