tabela ligowa

drużyna M. W. R. P. B.Z. B.S. PKT.

 

Stadion

Podsumowanie 2014 roku.

 

 

W marcu bieżącego roku odbyło się spotkanie sprawozdawczo-wyborcze członków MKS „Orzeł” Rudnik. Zainteresowanie było ogromne i sala w MOSiR ledwo pomieściła wszystkich chętnych do czynnego lub biernego udziału. Po sprawozdaniu z działalności poprzedniego zarządu odbyło się głosowanie na prezesa MKS Orzeł i członków zarządu. Jednogłośnie został wybrany cały zarząd, na czele którego stanął prezes Krzysztof Gątarz.

Zarząd na pierwszych posiedzeniach zapoznał się z sytuacją organizacyjno-finansową klubu i ustalił tok pracy na najbliższe miesiące.

  W celu utrzymania drużyny w klasie okręgowej zostały podjęte działania w celu wzmocnienia zespołu. Do zespołu dołączyli: Piotr Piechniak, Grzegorz Słowik, Dawid Cichoń.

Na koniec rozgrywek sezonu 2013/2014 zespół uzyskał tyle punktów, że mógł walczyć o utrzymanie się w Klasie „O” w dodatkowych barażach. Dwumecz z Zarzeczem pokazał, że „Orzeł” jest drużyną lepszą i zostanie w klasie „O”.

W czerwcu na posiedzeniu zarządu została pojęta decyzja o nie przedłużaniu umowy z PIKO ze względów finansowych. Głównym priorytetem dla Prezesa i Zarządu stała się reaktywacja zespołu „Orła” w oparciu o swoich zawodników. To trudne zadanie odbudowy zespołu juniorskiego i seniorskiego powierzono z pełnym zaufaniem Sławomirowi Zającowi.

Sytuacja kadrowa w seniorach i juniorach była katastrofalna. Wiek juniora kończyło 9 zawodników i nie wszyscy z nich chcieli kontynuować grę w seniorach, zaś  zespół seniorski składał się z 3 zawodników.  Pod koniec czerwca zorganizowano turniej dla uczniów rudnickiego gimnazjum, po którym udało się namówić do treningów i gry 15 uczniów gimnazjum i szkół podstawowych. W większości byli to chłopcy 12-14 letni, dla których treningi piłkarskie i rozgrywanie oficjalnych meczy było ogromnym przeżyciem i niejednokrotnie pierwszym w życiu występem na boisku piłkarskim.

W lipcu, dzięki podjętym przez zarząd działaniom, przekonano do gry i reprezentowania „Orła” w rundzie jesiennej następujących zawodników: M.Szymonika / KP Podwolina/, Ł.Chapuły /Słowianin Grębów/, S.Pieroga i M.Kozy /Tanew Wólka Tanewska/, G.Łojka /Polonia Przędzel / i D.Gąsiorowskiego / Płomień Trzydnik /. Kompletowanie zespołów juniorów i seniorów trwało do ostatnich dni przed inauguracją sezonu. W trakcie rozgrywek został jeszcze sprowadzony do klubu D.Młynarski, który po kilku meczach wyjechał zagranicę.

Warto nadmienić, iż zespoły juniorów i seniorów są drużynami o najniższej średniej wieku w rozgrywkach klasy „O”.

Zespół seniorów w rundzie jesiennej zdobył 20 punktów, odniósł 6 zwycięstw, 2 remisy i poniósł 7 porażek. Bilans bramkowy: 32 bramki zdobyte przy 37 straconych. W rozgrywkach seniorskich uczestniczyło 24 zawodników, tyle samo w zespole juniorów.

Podsumowaniem całej rundy jesiennej było spotkanie integracyjne Zarządu z zawodnikami i ich osobami towarzyszącymi na uroczystej kolacji połączonej z dyskoteką.

 

Pod koniec listopada obyło się zebranie Zarządu MKS „Orzeł”, na którym została oceniona praca i wkład w odbudowę zespołu przez trenera Sławomira Zająca. Pomimo ostatnich „wpadek” meczowych zespołu Prezes i Zarząd docenili starania trenera w pozyskiwaniu nowych zawodników i pracę, jaką wykonał przy kształtowaniu kadry drużyny juniorów i seniorów. Zarząd postanowił więc przedłużyć umowę ze Sławomirem Zającem na okres wiosenny.

 

Jednocześnie Zarząd Klubu oświadcza, że wszelkie informacje i oceny meczowe pojawiające się w prasie nie pochodzą od członków zarządu, czy też osób upoważnionych przez Zarząd i Prezesa. W większości relacje te były nieprawdziwe i odbiegające od rzeczywistości, a jednocześnie krzywdzące zawodników i przedstawiające zespół w złym świetle.

 

 

                       Zarząd                                                      Prezes MKS „Orzeł” Rudnik

              MKS „Orzeł” Rudnik                                              Krzysztof Gątarz