Orzeł Rudnik wygrał 3-2 z Rzeczycą Długą.

Orzeł Rudnik – Wichry Rzeczyca Długa 3-2 / do przerwy 1-0/

Skład Orła: Tomczyk,Cichoń,Wojtowicz,Maciaszek,Chapuła,Szopa,Koza,Bizior,Gąsiorowski,Pędlowski,Iskra.

Zmiany: Maciaszek-Szymonik

Koza – Jaśkowski

Bizior - Mucha

W świąteczną sobotę drużyna Orła podejmowała u siebie ostatni zespół w tabeli Wichry Rzeczyca Długa.

Pierwsze 15 minut gra Orła wyglądała poprawnie. Kilka składnych akcji bokami i 2-3 strzały oddane w światło bramki, które nie zmusiły do wysiłku bramkarza Wichrów. Najlepsze okazje do strzelenia bramki w tym czasie miał T.Szopa, D,Gąsiorowski i M.Pędlowski. W 20 minucie meczu kardynalny błąd naszego obrońcy na polu karnym i zespół gości strzela na 1-0 z rzutu karnego. Do końca pierwszej połowy Orzeł nie potrafi wymienić kilku składnych podań, gra jest rozpaczliwa i bez pomysłu. Wichry uwierzyły, że można wygrać mecz i każdy zawodnik gości walczył o każdy metr boiska.

W drugiej połowie zespół Orła wyszedł bardziej zdeterminowany i akcje zaczęły się zazębiać.W zamieszaniu podbramkowym bramkę wyrównującą zdobył D.Iskra. Orzeł zaczął przeważać i stwarzać coraz lepsze sytuacje do strzelenia bramki.Jednak to w 60 minucie pada gol dla gości po nieporozumieniu między obrońcami ,którzy byli pewni że zawodnik Wichrów był na spalonym. W 75 minucie D.Gąsiorowski dostaje podanie prostopadłe i wychodzi sam na sam z bramkarzem, który brutalnie fauluje naszego zawodnika. Czerwona kartka dla bramkarza i rezerwowy bramkarz staje między słupkami. Strzał z wolnego z 18 metrów M.Pędlowskiego i mamy 2-2. Zespół Orła miał przewagę 1 zawodnika i jeszcze bardziej podkręcił tempo gry.

W 85 minucie D.Gąsiorowski stanął przed szansą wyprowadzenia Orła na prowadzenia jednak jego strzał z 7 metrów był niecelny. W 90 minucie składną akcje wyprowadza Ł.Chapuła i jest faulowany na polu karnym.Rzut karny pewnie wykonuje D.Cichoń i jest 3-2 dla Orła.Sędzia dolicza 5 minut i goście po faulu naszego obrońcy mają rzut wolny z 18 metrów. Piłka po strzale minimalnie mija poprzeczkę.Tomczyk wprowadza piłkę do gry a sędzia w tym momencie kończy mecz. Wymęczone a zrazem upragnione 3 punkty zostają w Rudniku.