tabela ligowa

drużyna M. W. R. P. B.Z. B.S. PKT.

 

Stadion

Porażka w Gorzycach.

W upalne sobotnie popołudnie zespół Orła wyjechał na mecz do Gorzyc. Do meczu tego rudniczanie przystąpili bez Sz.Maciaszka, T.Szopy, Ł.Chapuły, Ł.Biziora, P.Tomczyka.  Prezes Orła prosił o przełożenie meczu na inną godzinę lub zagranie w piątek, jednak działacze z Gorzyc nie chcieli nawet o tym rozmawiać. Zespół z Gorzyc od pierwszych minut opanował środek boiska , jednak kompletnie nie miał pomysłu na pokonanie naszej obrony. W 30 minucie meczu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na pole karne , piękną bramkę strzałem z głowy zdobywa M.Pędlowski. Jest 1-0 dla Orła, który konsekwentnie zagęszcza obronę i stara się wyprowadzać kontry.W 43 minucie na boisko wchodzi P.Sojecki , który już przy pierwszym kontakcie z piłką zdobywa  bramkę pięknym strzałem prawie z 30 metrów w samo okienko bramki Orła. Do przerwy 1-1.

W drugiej połowie Orzeł dalej realizuje swoje założenia i wyprowadza groźne kontry. Jedna z nich kończy się bramką D.Gąsiorowskiego i jest 2-1 dla Orła. Wspaniałą sytuację bramkową miał jeszcze M.Pędlowski , kiedy minął obrońców i wyszedł sam na sam z bramkarzem. W tym starciu górą był bramkarz z Gorzyc, który instynktownie odbił piłkę nogą na róg.W 68 minucie gospodarze zdobywają bramkę z rzutu wolnego i jest 2-2.Kiedy wszyscy myśleli że mecz zakończy się podziałem punktów stała się rzecz nieprawdopodobna dla Orła. Jeden z zawodników Orła wykazał się totalnym brakiem odpowiedzialności i normalnej boiskowej mądrości. W sytuacji , kiedy zawodnik z Gorzyc miał piłkę z boku na 8 metrze i pozostało mu tylko dogranie do środka, zostaje faulowany wślizgiem z tyłu. Rzut karny i jest 3-2 dla Gorzyc.

Takie frycowe przyjdzie Orłowi płacić w każdym meczu jak nie będzie wartościowych zmienników.Szkoda meczu w  którym Orzeł zagrał bardzo dobrze i w taki upał zawodnicy dali z siebie wszystko. Jednak jedno głupie zagranie zniweczyło cały wysiłek zespołu.

Skład Orła : Kussy, K.Wojtowicz, M.Szymonik, B.Mierzwa, D.Cichoń, D.Iskra, M.Koza, M.Pędlowski, R.Poźniak, D.Gąsiorowski, W.Mucha

Rezerwa: P.Szygieł, M.Kędzior

Juniorzy Orła powoli stają się rewelacją rozgrywek. Bez kilku podstawowych graczy wspaniale walczyli z wiceliderem rozgrywek. Z meczu na mecz robią coraz większe postępy i z pewnością w przyszłym sezonie będą jeszcze lepsi. Wynik otworzył N.Łomotowski pięknym strzałem z 20 metrów w samo okienko. Gorzyczanie poźniej wyrównali po błędzie naszego obrońcy,  ale to Orzeł stwarzał bardzo groźne sytuacje bramkowe. Pod koniec drugiej połowy powinno być 2-1 dla Orła. W zamieszaniu pod bramką Gorzyc zderzyli się bramkarz i obrońca Stali a M.Betleja jako jedyny z zespołu Orła ,który był na polu karnym Gorzyc skierował piłkę do pustej bramki. Jednak sędzia podjął nie zrozumiałą decyzję uznając, że to nasz zawodnik faulował.

Mecz kończy się wynikiem 1-1.

 Skład Orła : M.Olko, D.Kępa, M.Kowalski, N.Wiejak, M.Kędzior, M.Rychlak, F.Niemczyk, K.Zastawny, D.Ziętko, M.Betleja, N.Łomotowski

 Rezerwa: B.Pęcak